تردستی یا شعبده بازی فنی میباشد که با روش های خاص عوامل اصلی ، قانون طبیعت را بصورت وارونه جلوه میدهد . در واقع هیچ عمل غیر ممکنی انجام نمی شود بلکه فقط با انجام یکسری حرکات نمایشی قوانین طبیعت را که غیر ممکن هست بصورت ممکن نمایش میدهند . تاریخچه شعبده بازی و تردستی بر میگردد به دوره گردهای خیابانی که در اروپا آنرا به نمایش میگذاشتند . البته قدمت این هنر خیلی ماقبل تر از این سالها در کشورهای هند و چین و ایران و مصر بوده است اما در آن موقع بیشتر از این علم در جنبه علوم جادوگری نام برده میشده است در صورتی که شعبده بازی هیچ ارتباطی به رمال گری و جادوگری نداشته و کلا هیچ نوع افسونگری درکار نبوده و درواقع یک هنر نمایشی زیبا با علم و تکنیک بسیار بالا میباشد . 

چون در قدیم جادوگرها و افسون گرها دست به کارهای عجیب و غریب می زدند بعدها در اذهان عمومی اینطور گماشته شد که شعبده بازان همان جادوگرهای قدیمی بوده و کارهای آنها افسونگری میباشد و با خواندن ورد و جادو دست به این کارها میزنند . اما حقیقت امر اینطور نبوده و به اشتباه در ذهن مردم برداشت شده است . بحث شعبده بازی کاملا از مبحث جادوگری جدا بوده و ما هیچ بحث و صحبتی در این زمینه در هنر شعبده بازی نخواهیم داشت. در حقیقت هنر شعبده بازی تشکیل شده از علوم فیزیک ، شیمی ، ریاضی ، روانشانسی و سرعت عمل دست که ترکیب تکنیک های این علوم ، هنر بزرگ شعبده بازی را به نمایش میگذارد . پس ابتدا باید بدانید شعبده بازی هیچ گونه جادوگری یا افسونگری نبوده و با استفاده از تکنیک های نهفته و ریز در عومل طبیعی زندگی دست به اجرا کارهای عجیب میزند . 

وب سایت شعبده باز ، اولین و کاملترین مرکز آموزش هنر شعبده بازی بصورت آنلاین در ایران می باشد. نام شعبده باز برگرفته از اسم هنر زیبای شعبده بازی برای این سایت انتخاب شده است .

وب سایت شعبده باز با هدف ترویج و آموزش صحیح فنون و تکنیک های شعبده بازی از سال ۱۳۸۸ کار خود را در دنیای مجازی وب آغاز نموده است . در ابتدا این سایت  فقط به ارائه کلیپ های آموزش شعبده بازی میپرداخت اما بعد از مدتی با استقبال کاربران و افزایش بازدید سایت تیم مدیریت تصمیم گرفت ، دامنه فعالیت سایت شعبده باز را گسترش دهد . از اینرو بخش های متعددی از جمله فروشگاه آنلاین وسایل تردستی به سایت اضافه گردید که با استقبال خوبی نیز همراه بود . 

به علت عدم وجود یک مرکز جامع و کامل در دنیایی وب در زمینه شعبده بازی در کشور ایران سایت شعبده باز با دارا بودن کاملترین بانک فیلم های آموزشی و ارائه وسایل حرفه ای شعبده بازی توانسته به یک مرکز و فروشگاه کاملا حرفه ای در دنیای مجازی وب در این زمینه تبدیل گردد و به منظور بهره گیری هر چه بیشتر و برداشتن گامهای عملی در هنر شعبده بازی ، این سایت پایه گذاری شد .درباره سایت شعبده باز

این وب سایت هم اکنون دارای خدمات بسیاری شگرفی در زمینه هنر شعبده بازی بوده بطوری که از جمله خدمات سایت میتوان به عناوین زیر اشاره کرد :

– آلبوم تصاویر شعبده بازان دنیا
– فروشگاه آنلاین وسایل شعبده بازی
– عرضه کتب شعبده بازی 
– معرفی شعبده بازان نامی جهان
– آرشیو کلیپ های آموزشی تردستی
– معرفی هنرمندان ایرانی و فعالان این هنر
– معرفی مجموعه های بینظیر شعبده بازی
- ارائه آخرین اخبار دنیای شعبده بازی ایران و جهان
- آموزش تکنیک ها و ترفندهای اجرای تردستی و شعبده بازی

همچنین شما میتوانید وسایل روز شعبده بازی دنیا را در بخش فروشگاه از ما تهیه نمائید . وسایل داخل فروشگاه از کشورهای مختلف دنیا آمریکا ، چین ، ژاپن ، ایتالیا و دیگر کشورها خریداری شده و برای علاقمندان این هنر در فروشگاه قرار داده شده است .

شعبده بازی مانند تمامی هنرها مثل سینما و موسیقی یک هنر ظریف و پیچیده است که علاوه بر هنری بودن آن یک حرفه نیز محسوب میشود که با آمیخته شدن این دو بسیار زیبا و جذابتر خواهد شد .  هم اکنون میلیون ها نفر در دنیا به اجرای این هنر زیبا مشغول میباشند و هزاران نفر نیز در سطوح حرفه ای به اجرا میپردازند .طی سالیان متمادی هنرمندان بسیاری در کشور عزیزمان ایران نیز فعالیت های بسیاری در شاخه های مختلف این هنر به اجرا و نمایش گذاشته اند . امید است سایت شعبده باز نیز گامی موثر هر چند اندک در جهت پیشرفت شعبده بازی و تردستی در بین علاقمندان و هنرمندان این رشته هنرهای نمایشی بردارد . 

ما برای تمامی هنرمندان و هنرآموزان این رشته هنری آرزوی موفقیت و سربلندی می کنیم.