دیوید بلِین وایت (به انگلیسی: David Blaine White) (زاده ۴ آوریل ۱۹۷۳) شعبده باز و تردست مشهور آمریکایی و اهل بروکلین در نیویورک می‌باشد.

از مهمترین کارهای خارق‌العاده او می‌توان به زنده به گور شدن، اجرای سرگیجه، بر فراز زمین، غرق شده در آب، گردش‌نما اشاره کرد و تا به حال توانسته اسم خود را در کتاب رکوردهای گینس به واسطه حبس نفس به مدت ۱۷ دقیقه و ۳۰ثانیه به ثبت برساند.

همچنین او برای اشخاص مشهوری از جمله بیل گیتس، هیلاری کلینتون، جورج دبلیو بوش، آرنولد شوارزنگر به صورت خصوصی برنامه اجرا کرده‌است.

چیره‌دست در انجام شعبده بازی و شیرینکاری و کارهای خارق‌العاده. او با اجرای نمایش جادوی خیابانی (Street magic) نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. او شعبده بازی را از زمان بچگی شروع به یادگرفتن کرد. پدرش اسپانیایی و مادرش اصالتاً روس است. از کارهای خارق‌العاده او می‌توان به زنده ماندن پس از ۱۷ روز زیر خاک دفن شدن، بسر بردن ۶۲ ساعت در قفس یخی، زنده ماندن در زیر آب در یک حباب شیشه‌ای برای ۷ روز و… اشاره کرد.

کارهای او اغلب خطرناک و غیر قابل باور محصوب میگردد.

زندگی‌نامه

دیوید بلین در ۴ آوریل ۱۹۷۳ در نیویورک متولد شد. بلین اسم دومش است. در سن ۴ سالگی او کارهای یک شعبده باز را در مترو دید و تصمیم گرفت اول کارتهای شعبده بازی را خریداری کند. مادر بزرگ دیوید یک کولی بود و مقداری کارتهای فال ورق به او داد. او ساعتهای زیادی را دربارهٔ کتابهای شعبده بازی صرف می‌کرد. در سن ۵ سالگی او یادگرفت آنچه رویایش بود مادرش او را در همه جا تشویق می‌کرد در ۱۰ سالگی مادرش با یک بانکدار ازدواج کرد. در ۱۶ سالگی دیوید برای دکترش پرواز کرد.

زمانی که مادرش را از دست داد او یک شعبده باز خیابانی شد و در مهمانیهای غنی شرکت داشت. بخاطر استعداد و توانایی که در شعبده بازی داشت با ABC تماس گرفت و آنها بعد از دیدن فیلم شعبده بازی دیوید از آن درخواست مصاحبه کردند. شعبده بازی خیابانی مخصوص دیوید بلین بود و روش جدیدی را در آن عصر آورد و ان فقط در خیابان و مردم واقعی شعبده بازی انجام می‌داد. دیوید در ۲۴ سالگی مشهور شد. او یک دوستی کوتاه با لیوناردو دی کاپریو داشت. دیوید بلین یک شاهکار بعد از هویدینی است. یکی از کارهای دیوید دفن شدن زنده هفت روز در زیر زمین است. دیوید برای ادامه زندگیش به شعبده بازی ادامه خواهد داد و در حال حاضر در شهرهای مختلف امریکا در حال اجرای کارهای عجیب خود میباشد.

در کلیپ زیر چند اجرای هیجان انگیز از این مرد جادویی را میتوانید مشاهده نمائید

سایت شعبده باز

وب سایت شعبده باز با هدف ترویج و آموزش صحیح فنون شعبده بازی از سال ۱۳۸۸ کار خود را در دنیای مجازی وب آغاز نمود . به منظور دسترسی آسان تر هنرمندان برای تهیه وسایل و فیلم های آموزشی شعبده بازی ، فروشـگاه آنلاین سایت در حـال حـاضر محصـولات خود را بـدون مراجعه حضوری و فقط بصورت آنلاین به مشتریان خود عرضه میکند .

شعبده باز در شبکه های اجتماعی