Richard Osterlind یک منتالیست متولد 6 March سال 1948 میلادی ( معادل 15 اسفند 1326 شمسی ) است. او برای اکثر کمپانی ها برای بیشتر از 35 سال اجرا کرده است. او در Sheraton Great Wall در پکن ظاهر شد ، همینطور در هتل Monte Carlo در پاریس ، در Casa De Campo در جمهوری دومینیکن و بسیاری استراحتگاه و هتل های لوکس دیگر در سراسر دنیا. او گوینده ، نویسنده ، معلم شعبده بازی و رشته منتال و طراح و سازنده بسیار شعبده بازی است.

ریچارد در Bridgeport یکی از پر جمعیت ترین کشور های آمریکا به دنیا آمد و در آنجا تا سن 9 سالگی زندگی کرد. زمانی که خانواده او به Ansonia مهاجرت کردند سپس او برای تحصیل موسیقی در دانشگاه Western Connecticut State به Danbury رفت و در آنجا زندگی کرد.شعبده بازی ریچارد از زمانی شروع شد که او دو بسته شعبده بازی را به عنوان هدیه دریافت کرد که از آن بسته ها می توان به بسته Sneaky Pete Magic Show اشاره کرد. از همان دوران کودکی او شعبده بازی و کارهای منتال انجام می داد و گاهی به عنوان ذهن خوان به اجرا می پرداخت.

وقتی او شروع کرد به همکاری با یک گروه موسیقی راک به نام Merlin به عنوان طبل زن گروه ؛ او شعبده بازی های صحنه ای و Illusion روی صحنه انجام می داد. در آن موقع گروهی بود که هیپنوتیزم انجام می داد ؛ ریچارد تمام کارهای این گروه را با دقت تماشا می کرد. بسیار تمرین و تلاش می کرد و با موفقیت هم گروهی های موسیقی خود را هیپنوتیزم می کرد. بعد از مطالعه بیشتر ریچارد منجر شد او اجراهای هیپنوتیزم به راه بی اندازد. 


تصویر کوچک شده
امروزه او معمولا بعد از انجام یک کار منتال یک هیپنوتیزم صحنه ای را در صحنه انجام می دهد.در طول زندگی حرفه ای وی ، او یک سحنران حرفه ای و یک هنرمند برجسته در زمینه اجراهای صحنه ای بود. ریچارد برای بسیاری از رهبران تجاری اجرا و سخنرانی کرده است برای تیم های ورزشی ، افراد سیاسی مانند رئیس جمهور Gerald Ford و ... . همچنین او در بسیاری از برنامه های تلویزیونی مانند Japan's No. 1 و Naruhodo The World ظاهر شد.


از آنجا که ریچارد انتشار آثار خود را شروع کرد ؛ او دی وی دی های آموزشی مثل Mind Mysteries که توسط L & L Publishing منتشر شد ، منتشر کرد و این منجر شد که ریچارد به یک استاد و معلم برجسته و نمونه در سبک منتال تبدیل شود. بر اساس یک نظرسنجی رسمی انجام شده توسط دکتر Todd Landman در یکی از جلسات منتالیست های لندن ( Tabula Mentis ) افشا شد که Richard Osterlind به عنوان تاثیر گذارترین منتالیست انتخاب شده است ، رتبه و درجه ای حتی بالاتر از Tony Corinda و Theodore Annemann. بعد از آن زمان وی 25 دی وی دی آموزشی و 16 کتاب در این موضوع از جمله Mind Over Matter منتشر کرد. علاوه بر آن بعد از دی وی دی Mind Mysteries در July سال 2009 میلادی ( تیر 1388 شمسی ) ریچارد و همکار تجاری اش Jim Sisti به انتشار مجموعه " 13 قدم تا منتال Cordina " با هنرنمایی ریچارد پرداختند و آن را در L&L Publishing در October سال 2009 میلادی ( مهر 1388 شمسی ) منتشر کردند. Tony Cordina قبل از مرگ به ریچارد یک نامه داد و به وی گفت : افراد و کارکنان پروژه 13 قدم تا منتال این پروژه را به خوبی آماده و منتشر کردند.


تصویر کوچک شده
از اولین دی وی دی او ( Challenge Magic ) تا آخرین دی وی دی اش ( A Live Without a Net ) او تمامی کارها و اجراهای خود را در مقابل مخاطبان و تماشاچیان زنده انجام می داد و به هیچ وجه از همکاری دوربین و ادیت فیلم استفاده نمی کرد ، که این شور و شوق از این عمل وی ، این قضیه به یک دی وی دی به نام No Camera Tricks کشانده شد.

در سال 2009 میلادی به دلیل همکاری وی در هنر بی کران شعبده بازی جایزه معتبر Milbourne Christopher به او اهدا شد. همچنین وی بر روی مجله رسمی انجمن شعبده بازان بین المللی ( The Linking Ring ) در February سال 2008 میلادی ( بهمن 1386 شمسی ) ظاهر شد. Osterlind هم اکنون سرهنگ کنتاکی و مسافر آرکانزاس است. او هم اکنون برای اجرا در شرکت های بزرگ ، سخنرانی درباره هنر شعبده بازی و آموزش نسل بعدی شعبده و منتال از طریق نوشته هایش می کوشد. او و همسرش Lisa هم اکنون در کنتاکی زندگی می کنند.

Richard Osterlind از منتالیست های پیشکسوت جهان می باشد و از معلم های برجسته به حساب می آید.

سایت شعبده باز

وب سایت شعبده باز با هدف ترویج و آموزش صحیح فنون شعبده بازی از سال ۱۳۸۸ کار خود را در دنیای مجازی وب آغاز نمود . به منظور دسترسی آسان تر هنرمندان برای تهیه وسایل و فیلم های آموزشی شعبده بازی ، فروشـگاه آنلاین سایت در حـال حـاضر محصـولات خود را بـدون مراجعه حضوری و فقط بصورت آنلاین به مشتریان خود عرضه میکند .

شعبده باز در شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد الکترونیک