جف مک براید ، معروف به ماگنوس متولد ۱۱ سپتامبر ۱۹۵۹ در آمریکا است . او یک شعبده باز چیره دست و ماهر است که در سرعت عمل و مهارت دست هایش معروف میباشد . دارای تخصص و مهارت در انجام شعبده بازی با کارت ، سکه و سایر اشیاء کوچک بوده و در انجام برنامه هایش اجرای برنامه های شعبده بازی به سبک شیوه سنتی تئاترهای ژاپنی میشود اشاره کرد .

 

تصویر کوچک شدهمک براید در شهر لاس وگاس زندگی میکند و ضمن اجرا در برخی محافل مربی یکی از مدارس آموزش تردستی و شعبده بازی میباشد . یکی از اجراهای او در مرکز علم و فرهنگ واقع در شهر شرمن نیویورک در سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۴ او را به امپراتور جادوگری در سراسر جهان تبدیل کرد .

مک براید تاکنون چنیدن کتاب و فیلم آموزشی در زمینه آموزش شعبده بازی با سکه و دستکاری و سرعت عمل دست در کارت ارائه کرده است ، همچنین بارها در محافل بزرگ شعبده بازی دنیا از جمله موئسسه Smithsonian ، جامعه شعبده بازان آمریکا و همچنین فستیوال شعبده بازان دنیا برنامه اجرا کرده و سخنرانی نموده است .

 

مک براید چندین بار نیز در شبکه های تلویزیونی ظاهر شده و تاکنون چندین مجموعه مستند از او و کارهایش از شبکه های متعدد از جمله شبکه VisionTV کانادا پخش شده است . همچنین او از دوستان صمیمی کریس آنجل بوده و دوبار در مجموعه های Minde Freak شرکت کرده و در میان برنامه های آنجل به اجرای برنامه پرداخته است .

جف مک براید برنده چنیدن جایزه بزرگ در زمینه شعبده بازی از جمله به رسمیت شناخته شدن از طرف فرهنگستان انجمن شعبده بازان بین المللی دنیا ، برنده جایزه بین المللی سحر و جادو و همچنین به عنوان شعبده باز منتخب در سال ۲۰۰۸ و مربی علوم تردستی و شعبده از سوی فرهنگستان شعبده بازان دنیا اشاره کرد .

تصویر کوچک شده
همچنین او توانسته رکورد های خاصی از خود در کتاب جهانی گینس به ثبت برساند .

جف مک براید هم اکنون دارای یک همسر و دو فرزند دختر بوده و به اجرای برنامه های شعبده بازی و آموزش در برخی از مدارس شعبده بازی در آمریکا میپردازد . او از پیشکسوتان این رشته هنری بوده و بازی ها و روش های متعددی را در این زمینه به جامعه شعبده بازان دنیا ارائه داده است .

از این هنرمند خوب و چیره دست چندین فیلم نمایشی و آموزشی در بخش فروشگاه سایت شعبده باز ارائه شده است که علاقه مندان به این رشته هنری می توانند آنرا تهیه نموده و به آموزش و یادگیری تکنیک های آن بپردازند .

سایت شعبده باز

وب سایت شعبده باز با هدف ترویج و آموزش صحیح فنون شعبده بازی از سال ۱۳۸۸ کار خود را در دنیای مجازی وب آغاز نمود . به منظور دسترسی آسان تر هنرمندان برای تهیه وسایل و فیلم های آموزشی شعبده بازی ، فروشـگاه آنلاین سایت در حـال حـاضر محصـولات خود را بـدون مراجعه حضوری و فقط بصورت آنلاین به مشتریان خود عرضه میکند .

شعبده باز در شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد الکترونیک