سعید فتحی روشن متولد 15 آذر ماه 1359 در تهران شعبده بازی را از سن 12 سالگی (1371) با حمایت پدر و مادر و علی گل یاس که از دوستان پدرش بود و اولین معلم شعبده بازی وی بود شروع کرد و تمرینات خود را در کنار شعبده بازان سوئدی و آلمانی ادامه داد و در ایران با راهنمایی های اساتید ایرانی با منتال مجیک آشنا شد. سعید فتحی روشن مسیر خود را با شعبده بازان ایرانی و خارجی ادامه داد.

او از 15 سال پیش به طور تخصصی رشته ی منتال را شروع کرد و هم اکنون در این رشته فعالیت می کند.

سعید اولین مجموعه ی شعبده بازی را با مجوز رسمی در ایران تولید کرد.این مجموعه در تیر ماه 1391 با نام "این مرد جادویی نیست" به بازار آمد و با استقبال خوبی مواجه شد. همچنین او اولین مجموعه ی آموزش شعبده بازی در رشته ی منتال را به زبان فارسی در ایران تولید کرد. این مجموعه با نام 1+13 از طریق اولین و بزرگ ترین مرجع تخصصی شعبده بازی (وب سایت شعبده باز) در دسترس می باشد. این مجموعه مسیر تعداد زیادی از هنرجویان و حتی شعبده بازان را به سمت رشته ی منتال تغییر داد. 


اجرای زنده ی منتال سعید در روز سال نو (1391) در صدا و سیمای ایران - تور اجرای دبی (باشگاه ایرانیان)، ابوظبی (سالن اینترنشال تیاتر) به دعوت سفیر محترم و رایزن فرهنگی و تهران (سالن برج میلاد) از دیگر فعالیت های وی می باشد.

سعید در سال 1390 پیشنهادی را به عادل فردوسی پور داد که جنجال آفرین شد.

سعید به فردوسی پور پیشنهاد داد که یکی از بازی های لیگ فوتبال را انتخاب کند، مثلا استقلال و پرسپولیس هفته ی ششم و سعید چند هفته قبل بازی تعداد گل ها، کرنر، اوت، خطا و تمامی جزییات بازی را پیش بینی کند!

چندی پیش هم او پیشنهاد غیب کردن برج میلاد را در حضور شهروندان و توریست ها داد که تیتر مجلات معتبر ایرانی شد.

به گفته ی بهروز کریمی، سعید کریس انجل ایرانیان است. شما میتوانید بسیاری از اجراهای و نمایش های این هنرمند خوب کشورمان را در آدرس زیر از کانال آپارات مشاهده نمائید :

جزو ۵ فینالیست برار عصرجدید (اولین برنانه استعداد یابی ایران)

نفر اول شعبده ايران در جشنواره سراسري سرگرمي هاي نمايشي ايران با حضور بزرگان شعبده از سراسر ايران

٦ ماه برنامه در شبكه جام جم، ٤ ماه در شبكه پرس تى وى، يك ماه در شبكه چهار و حضور در تمامى شبكه ها به صورت تك اجرا، اجرای زنده ی منتال سعید در روز سال نو (1391) در صدا و سیمای ایران - تور اجرای دبی (باشگاه ایرانیان)، ابوظبی (سالن اینترنشال تیاتر) به دعوت سفیر محترم و رایزن فرهنگی و تهران (سالن برج میلاد) از دیگر فعالیت های وی می باشد.

 

 

 

 

 
 

سایت شعبده باز

وب سایت شعبده باز با هدف ترویج و آموزش صحیح فنون شعبده بازی از سال ۱۳۸۸ کار خود را در دنیای مجازی وب آغاز نمود . به منظور دسترسی آسان تر هنرمندان برای تهیه وسایل و فیلم های آموزشی شعبده بازی ، فروشـگاه آنلاین سایت در حـال حـاضر محصـولات خود را بـدون مراجعه حضوری و فقط بصورت آنلاین به مشتریان خود عرضه میکند .

شعبده باز در شبکه های اجتماعی