Derren Brown در ۲۷ فوریه سال ۱۹۷۱ به دنیا آمد. او شعبده باز ، منتالیست ، هیپنوتیزم کننده ، نقاش ، نویسنده و روانشناس بریتانیایی است.او در کرویدون لندن انگلستان به دنیا آمد و در مدرسه Whitgift در کرویدون جنوبی (جایی که پدرش مربی شنا بود) مشغول درس خواندن شد و زبان آلمانی و حقوق را در دانشگاه بریستول فرا گرفت.

 

زمانی که او در آنجا بود ، اجرا هیپنوتیزم توسط مارتین اس تیلور توجه او را به خود جلب کرد که باعث شد او به شعبده بازی و هیپنوتیزم روی آورد و آنها را به عنوان شعل خود برگزیند.

او در حالی که در مقطع کارشناسی بود ، کار خود را به عنوان یک شعبده باز آغاز کرد و در رستوران ها و بار ها به انجام شعبده بازی در رشته کلوز آپ پرداخت . در سال ۱۹۹۲ به اجرا روی صحنه در دانشگاه بریستول مشغول شد که در زیر اسم صحنه نمایش نام او یعنی Darren V. Brown نوشته شده بود.

او تاکنون در سریال های بسیاری نقش آفرینی کرده است و نمایش های روی صحنه ی فراوانی داشته است و همچنین کتاب هایی نیز نوشته که با آنها آشنا خواهیم شد.

تصویر کوچک شده

او به درخشش در برنامه های ویژه تلوزیونی ، تولیدات روی صحنه و مجموعه سریال های بریتانیایی مانند Trick of the Mind و Trick or Treat مشهور و شناخته شده است.

پس از انتشار اولین برنامه اش با نام Mind Conspanol در سال ۲۰۰۰ ، درین براون به طور خارق العاده ای به خاطر عملیات ذهن خوانی شگفت انگیزش مشهور شد.

او کتاب هایی را برای شعبده بازان و همچنین برای عموم مردم نوشته است که مجموعا به چهار کتاب می رسد و Absolute Magic ، Pure Effect ، Tricks of the Mind و Confessions of a Conjuror نام دارد.

آثار هنری او همچون کاریکاتور هایش در نمایشگاه ها و گالری ها به نمایش در آمدند.

اگر چه اجرا های ذهن خوانی و شاهکار های منتال او ، نتیجه ی تمرینات روحی-روانی و ماوراء طبیعه به نظر می رسد ولی او ادعا می کند که توانایی خاصی وجود ندارد و اغلب بستگی به خود فرد و اجرای او دارد.

درین براون می گوید که در آغاز برنامه های Trick of the Mind او به این نتیجه رسید که از ترکیبی از شعبده بازی ، الهام ، روانشناسی ، گمراهی و نمایشگری استفاده کند. او با استفاده از توانایی ها ، مهارت ها و دانسته هایش می تواند با الهام های زیرکانه روند تصمیم گیری را دستکاری کند و در نتیجه پیش بینی و در افکار مردم نفوذ کند. پردازش و خواندن علائم جسمی و روحی لطیف انسان و حرکات بدن نشان می دهد که یک انسان به چه چیز و موضوعاتی فکر می کند.

سایت شعبده باز

وب سایت شعبده باز با هدف ترویج و آموزش صحیح فنون شعبده بازی از سال ۱۳۸۸ کار خود را در دنیای مجازی وب آغاز نمود . به منظور دسترسی آسان تر هنرمندان برای تهیه وسایل و فیلم های آموزشی شعبده بازی ، فروشـگاه آنلاین سایت در حـال حـاضر محصـولات خود را بـدون مراجعه حضوری و فقط بصورت آنلاین به مشتریان خود عرضه میکند .

شعبده باز در شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد الکترونیک