بابک تانیش متولد آبان ۱۳۵۹ در تهران میباشد . او یکی از هنرمندان فعال در رشته تردستی و شعبده میباشد ، که علاقه وی به این هنر ، ریشه در کودکی او داشته واز سن ۸ سالگی با تماشای برنامه های شعبده بازی از شبکه های تلوزیونی علاقه مند تر شده و تیزهوشی وی باعث گردید پی به نحوه اجرای بازیها و کلک های تردستی ببرد. پدر ش کتابی را تحت عنوان “اسرارحقه بازی” جهت تشویق به او هدیه می دهد که این مسئله شروعی برای خلق چند بازی تردستی گردید که در مهمانی های اقوام و همسنهایش به هنرنمایی پرداخت.

اولین بار کار حرفه ای خود را در سن ۱۰ سالگی ، در مجلس عروسی در رستوران روشن بر روی صحنه تجربه میکند. پس از آن مدیریت رستوران به صورت رسمی از وی دعوت به همکاری مینماید.

وی تاکنون توانسته چندین سبک شعبده بازی راخلق و اجرا نماید که ” شعبده باز و دلقک کوتوله” یکی از موفق ترین شعبده کمدی های ایران تاکنون بوده است. همچنین تاکنون توانسته در حرفه خود هنرجویان بسیاری را تعلیم دهد . در سن ۲۳ سالگی به عنوان مدرس اولین فیلم و سی دی آموزشی هنر شعبده بازی را تدریس نموده وبه تهیه کنندگی شرکت جهان تصویر به سفارش وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی به بازار عرضه نماید که علیرغم استقبال همکاران خود در این حرفه ، با تقدیر ویژه استاد بهروز کریمی روبرو شد.

با توجه به قدرت بیان واجرا به صورت جست وگریخته در گذشته به شومنی نیز می پرداخته کی با شروع برنامه پرشین شو درپارک دلفین کیش به صورت حرفه ای این هنررا نیز دنبال میکند . وی هم اکنون موسس و مدیر عامل شرکت Tanish Co میباشد و در زمینه شعبده بازی فعالیت میکنند .

سوابغ شغلی و هنری او :

رئیس هیئت مدیره شرکت تبلیغاتی فریاد سبز

مدرس اولین فیلم آموزش شعبده بازی ایران

مدیر هنری فرودگاه مهر آباد

نماینده هنری ایران در آذر بایجان،ترکیه،دبی،چین وژاپن

ایده پرداز وسازنده اولین سالن تخصصی هنرهای نمایش میدانی (سیرک) درایران

ایده پرداز ومشاور توسعه پارک دلفین کیش

عضو اولین گروه تهیه کننده وبرگذار کننده جنگ شبانه در سینما تیاترهای ایران

پایه گذار شوهای شبانه مستمردرجزیره زیبای کیش

نماینده انجمن سرگرمیهای نمایشی در جزیره کیش
shobadebaz
نماینده موسسه پریستو در جزیره کیش

رئیس هیئت مدیره شرکت هلدینگ بین المللی شانتیک کیش

مدیر روابط عمومی شرکت تجارت بین المللی ثابت ،پارک دلفین کیش وکلیه مراکززیرمجموعه

مدیر بهره برداری واجرا ی پارک دلفین کیش

رئیس هیئت مدیره شرکت تبلیغاتی مداد سفید 

رئیس هیئت مدیره شرکت فیلم سازی نگاه

رئیس هیئت مدیره شرکت فناوری اطلاعات نگاه نرم

 رئیس هیئت مدیره شرکت بازرگانی آوا ونما

رئیس هیئت مدیره شرکت خدمات گردشگری رادمان  

رئیس هیئت مدیره شرکت بین المللی تانیش کیش

مدیر بهره برداری هلدینگ تاپ تورز از پارک دلفین کیش

مشاور فرهنگی ، هنری و تفریحی شرکت تجارت بین المللی ثابت

سایت شعبده باز

وب سایت شعبده باز با هدف ترویج و آموزش صحیح فنون شعبده بازی از سال ۱۳۸۸ کار خود را در دنیای مجازی وب آغاز نمود . به منظور دسترسی آسان تر هنرمندان برای تهیه وسایل و فیلم های آموزشی شعبده بازی ، فروشـگاه آنلاین سایت در حـال حـاضر محصـولات خود را بـدون مراجعه حضوری و فقط بصورت آنلاین به مشتریان خود عرضه میکند .

شعبده باز در شبکه های اجتماعی